OZONUN VÜCUT ÜZERİNDE ETKİLERİ


Yayın Tarihi: 22.06.2017 17:19
ÜRÜN BİLGİLENDİRMELERİ VE YARDIM
OZONUN VÜCUT ÜZERİNDE ETKİLERİ

Ozon Tedavisi

Ozonun ana etkisi sıvı ortamda oluşan hidrojen peroksit ve hücre zarındaki doymamış yağ asitlerinin oksitlenmesi sonucu oluşan oksidatif strese karşı vücudun anti oksidan ve bağışıklık sistemlerinin aktive olmasıdır. Ozonun vücuttaki etkilerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. Geç yaşlanan canlılarda anti oksidan sistemin daha güçlü olduğu gösterilmiştir. Ozon da vücudun anti oksidan sistemini aktive eder.Tüm toksinleri (fenol, pestisid,deterjan, kimyasal atık, aromatik bileşikler) nötralize ederek etkisiz hale getirebilir.
  2. Oksijenin hemoglobinden ayrılmasını sağlar, bu sayede dokuların oksijenlenmesi artar.
  3. Damar düz kaslarında gevşeme yaparak tansiyonun düşmesini sağlar. Alyuvarların elastisitesinde artış yapar. Bu mekanizmalar sayesinde vücudun en ücra köşelerinde bile kan dolaşımı ve oksijenlenme düzelir.
  4. Kan hücrelerinin bir araya toplanarak pıhtı oluşturmalarını önler, bu sayede kalp krizi ve inme riski azalır.
  5. Metabolizmayı canlandırır, kan lipitleri ile direk etkileşime girer aterom plağı oluşumundan sorumlu kolesterol ve lipoproteinleri düşürür. Lokal lipoliz etkisi vardır, bu sayede kilo verme kolaylaşır.
  6. Hücrelerin kan şekerini kullanmasını arttırarak kan şekerini düşürür.
  7. Hücrelerin kanserojen etkilere karşı savunma sistemlerini güçlendirir
  8. Verilen ozon dozuna bağlı olarak bağışıklık sistemi aktive edilebilir, iltihaplar baskılanabilir.
  9. Dokuların tamir mekanizmalarını tetikler.
  10. Bakteri mantar ve virüsleri öldürücü etkisi vardır.
Sizlere daha iyi bir hizmet vermek için çerezleri kullanırız. Sitemizi kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için : Kişisel Verilerin Korunması Kanunu X